Popření moci, soudcokracie, nehoráznost. Právě takové výroky zazněly ve studiu pořadu 360° při rozepři mezi poslanci Miroslavem Ševčíkem (nestr. za SPD) a Jiřím Pospíšilem (TOP 09) kvůli předběžnému opatření Ústavního soudu (ÚS). To vládě ukládá zařadit do delegace na summit NATO prezidenta Petra Pavla. „Nehoráznost prvního stupně,“ komentoval rozhodnutí soudu Ševčík a mluvil v této souvislosti o „soudcokracii“. Za naprosto skandální má jeho výroky exministr spravedlnosti Pospíšil.