Zabojujte proti očním vráskám

Mimické vrásky od smíchu jsou přirozené a dodávají nám charakter. Věkem a životním stylem se ale mohou změnit v neestetický doplněk, který může přidat na vzhledu i pár let. Péče o křehké oční okolí by měla být proto důkladná a dlouhodobá.   

Kůže v okolí očí je velmi jemná, delikátní a je v ní spousta mimických svalů, díky tomu má větší sklon ke tvorbě vrásek.  Vrásky od smíchu jsou hezké, s těmi není potřeba bojovat, postupem věku (většinou od třiceti let), se ale mohou prohlubovat a přidávat na věku. 

Neusínejte s obličejem na polštáři

S prevencí začněte doma. Zkuste například neusínat na břiše, protože tím, že spíte se zkrabatělým obličejem na polštáři se vrásky prohlubují. Samozřejmostí by měl být i kvalitní hydratační krém, určený speciálně na oční okolí. S vhodnými očními krémy je dobré začít již od 25.let. Aplikujte je vždy jemným poklepáváním. Důležité je také dodržovat dostatečný pitný režim a omezit kouření, které výrazně přispívá ke stárnutí pokožky. Dobrým doplňkem je i užívání vitamínů ze skupiny A, C a E. Sluneční brýle noste nejen v létě, chrání před slunečními paprsky a zabraňují mžourání do sluníčka, které prohlubuje mimické vrásky.

Vyzkoušejte mezoterapii

Pokud jsou vrásky kolem očí již viditelné, tak bohužel prevence ani „zázračné“ krémy nepomohou. Skvělou volbou, jak dodat pokožce vláhu a zmírnit vrásky kolem očí je mezoterapie očního okolí. „Jedná se o velmi účinný anti-agingový zákrok, při kterém se aplikuje speciální regenerační roztok s přídavkem kyseliny hyaluronové do citlivé pokožky v oblasti očí. Výsledkem je intenzivní hydratace s následným vyhlazením a zpevněním pokožky,“ říká dermatoložka Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology. Aby ale byl zákrok dlouhodobý, je důležité opakovat ho až 3x s odstupem týdne až dvou. 

Na výrazné vrásky a vějířky kolem očí je ideální botulotoxin. Samozřejmě sval se jeho aplikací deaktivuje pouze v takové míře, aby se omezila mimika a neprohlubovaly vrásky.   „Aplikace botolutoxinu má také velmi pozitivní vliv na celkové uvolnění nežádoucího výrazu obličeje.  Efekt aplikace přetrvává obvykle 4 - 6 měsíců, ale jelikož po tuto dobu omezíme částečně mimiku, vrásky se vyhladí a zůstávají méně výrazné i po dobu delší. Rozhodnete-li se využít botulotoxinu, je třeba dbát opatrnosti při volbě lékaře, který předejde aplikaci v nadměrné míře, jež způsobuje nepřirozeně strnulý výraz s výrazně omezenou mimikou. tzv. přepíchnutí. „Tady platí při každé aplikaci méně je více, vždy se dá efekt po pár dnech ještě povzbudit,“ dodává dermatoložka Lucia Mansfeldová.