Právě se nacházíte:

Výlovy rybníků

Příznivci Petrova cechu si v tomto období přijdou na své. Probíhají výlovy rybníků a zarybňování revírů. Organizace Českého rybářského svazu (ČRS) Litoměřice má již za sebou výlov rybníku v Brozanech nad Ohří a v Třebušíně.  

V pátek proběhl výlov Milešovského rybníku, který obhospodařuje obec Velemín. Pro místní obyvatele, především rodiny s dětmi, byl výlov pěknou podívanou při svátečním dni a také možností získat čerstvého kapra. Pracovníci Komunálních služeb Velemín začali s pomalým vypouštěním nádrže už před týdnem, aby ryby pokles lépe snášely.

„Vedle našich zaměstnanců se na výlovu podíleli místní členové Českého rybářského svazu. Vylovili jsme zhruba 250 kilogramů kaprů, přibližně tolik, kolik jsme na jaře do rybníku nasadili. Nakoupení kapříci z Rybářství Doksy vážili jeden až 1,2 kilogramu a do výlovu přibrali zhruba stejnou hmotnost," uvedl Petr Křivánek, starosta obce. Přihlížející návštěvníci výlovu mohli ochutnat rybí speciality z dovezených ryb a zahřát se při čaji či svařáku. Rybáři část kaprů v rybníku symbolicky ponechali do příštího výlovu, stejně jako amury, kteří pomáhají redukovat přebujelou vodní vegetaci.

Ti, kteří promeškali zmíněné výlovy, mají ještě jednu šanci, nejsledovanější výlov největšího rybníku v regionu Chmelaře v Úštěku provedou pracovníci Rybářství Doksy ve středu 2. listopadu, i zde si zájemci budou moci koupit čerstvou rybu, a to nejen kapra.

„Naše skupina Doksany při místní organizaci Litoměřice asistovala na Ohři u dolanského jezu při vysazování zhruba 600 kg kaprů o délce do 30 centimetrů. Do řeky šlo i menší množství candátů a v plánu je vysazení štik," prozradil Václav Šťástka, předseda skupiny. Rada ČRS nechala vysadit do vody veslařské dráhy v Račicích 360 kilogramů pstruhů duhových o hmotností 400 až 1 000 gramů. Místní organizace ČRS Štětí vypustila do revíru Labe 13 a do přilehlých tůní na 7 000 kusů kapra a 5 000 kusů candáta o délce 10 centimetrů.