V Lovosicích odložili revitalizaci autobusového nádraží

Lovosice odložily revitalizaci autobusového nádraží, přestože na ni z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad získaly dotaci 31,5 milionu korun. Nové vedení města se obává, že projekt za 37 milionů korun by se nepodařilo dokončit ještě letos a město by tak o dotaci přišlo. ČTK to řekl místostarosta Vladimír Šuma (ANO 2011). 

"Tak šibeniční termín pro nás znamenal neúměrné riziko. Město by v případě jeho nedodržení muselo celou akci zaplatit ze svých zdrojů, což si nemůžeme dovolit," uvedl místostarosta. Hlavně kvůli tomu město od rekonstrukce v letošním roce ustoupilo, dodal. 
    
Projekt rekonstrukce autobusového nádraží předpokládá obnovu povrchu komunikací, chodníků, veřejného osvětlení, výstavbu nástupních ostrůvků včetně informační tabule o příjezdech a odjezdech jednotlivých spojů. 
    
Projekt také počítá s posunutím autobusového terminálu blíže k budově vlakového nádraží. Vyžádalo by si to přeložení tří kabelů inženýrských sítí. Ukázalo se, že právě to je nereálné stihnout do nejzazšího termínu dokončení celého projektu, kterým je letošní 29. říjen. Město by se tak vystavilo riziku, že o přislíbenou dotaci přijde. 
    
Vedení města chce připravit nový projekt bez přiblížení autobusového terminálu k budově vlakového nádraží. Odpadlo by tak přeložení inženýrských sítí, což by celou investici výrazně zlevnilo. "Původní projekt se nám zdá na devítitisícové Lovosice příliš megalomanský," uvedl Šuma. 
    
Město proto už jedná se zpracovatelem projektové dokumentace o jejím přepracování. "Rekonstrukce autobusového nádraží se v žádném případě nevzdáváme, zůstává jednou z našich priorit," uvedl Šuma. Město prý nyní vyčká na vypsání nových dotačních výzev a bude se o dotaci ucházet znovu. 
    
Říjnové volby v Lovosicích suverénně ovládlo hnutí ANO 2011, které získalo 12 z 25 mandátů a zaznamenalo tak nejvýraznější vítězství ze všech měst v Ústeckém kraji. Jako koaličního partnera si vybralo KSČM, s níž má v zastupitelstvu pohodlnou většinu 15 hlasů. ČSSD dosavadní starostky Lenky Lízlové přešla do opozice. 
 
zdroj: ČTK