TRŽNICE ZAHRADY ČECH OTEVŘE BRÁNY VÝSTAVIŠTĚ

Výstaviště Zahrady Čech ožije první velkou výstavní akcí tohoto roku. Ve dnech 9. – 13. dubna se uskuteční tradiční Tržnice Zahrady Čech, která v letošním roce otevře brány výstaviště. Tržnici Zahrady Čech každoročně navštíví zhruba třicet tisíc platících návštěvníků.

První jarní výstava je zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody. K zakoupení zde bude sadba, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí a technika, zahradní nábytek, domácí potřeby, hnojiva, postřiky, potraviny, přírodní léčiva a mnoho dalšího. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční i nové vystavovatele.
 
Letošní ročník bude ve znamení novinek. Výstava se rozšíří o chovatelský pavilon s drobným zvířectvem, kde si budou moci návštěvníci prohlédnout různé druhy chovaných zvířat či zakoupit si kuřice, speciální krmivo a chovatelské potřeby. O víkendu budou probíhat bezplatné odborné semináře pro širokou veřejnost. Témata seminářů korespondují se zaměřením Tržnice, např.: Ladislav Urs, majitel společnosti BE-GO Bohemia, která se zabývá šlechtěním a prodejem hlíznatých begonií, bude mít přednášku právě na téma begonie.
 
Dalším přednášejícím bude botanik litoměřického muzea pan Mgr. Karel Nepraš s tématem planých léčivek rostoucích v našem okolí, chybět nebude ani beseda s Jiřím Rothem, bylinkářem a výrobcem léčivých bylinných produktů. Pavilon C proměníme celý na tradiční řemeslnou dílnu, ve které představíme prvovýrobce keramiky, proutěného zboží, ručně vyšívaných ubrusů či vyráběných šperků, ručně malované kraslice, pomlázky, řehtačky, prkénka, ručně zdobené perníky, bylinky, čaje a spousty dalšího.
 
Časopis Zahrádkář, který se zahradnického veletrhu Tržnice Zahrady Čech účastní pravidelně, letošní expozici v pavilonu G zaměří na inspiraci pro nastávající Velikonoce, tedy kraslice, různé druhy pečiva, ale i výrobky upletené z proutí, pedigu, stočených papírových ruliček a jiných běžných i méně obvyklých materiálů. Jako každý rok i letos pro své čtenáře vyhlásil zajímavou soutěž. Témata soutěže jsou:
- Nejhezčí kraslice
- Nejlepší a nejhezčí velikonoční pečivo, perníčky nebo cukroví
- Nejhezčí výrobek z proutí, pedigu a dalších materiálů
 
Ze zaslaných soutěžních exponátů vytvoří v celém pavilonu G soutěžní aranžmá. Pro soutěžící připraví hodnotné ceny, které do soutěže věnovala firma FISKARS, dodavatel výrobků pro domácnost, zahradu a outdoor. Dále se mohou návštěvníci, ale i prodejci a vystavovatelé těšit na nový rekonstruovaný prostor, před Estrádou u hlavního podia, kde bylo vyměněno a instalováno 11 nových stánků s občerstvením.
 
Prostor je doplněn jednotným sezením a bude sloužit jako odpočinková zóna. Novinkou budou dva nové stánky, z nichž jeden bude mít podobu kavárny a v druhém se bude prezentovat speciální míchaný nápoj, Bubble tea.
 
Tržnice zahrady Čech bude otevřena ve dnech od 9. – 12. 4. 
Otevírací doba je od 9 - 18 hod a v neděli 13. 4. od 9 -17 hod.
 
Těm, kteří se rozhodnou přijet autem, zajistíme parkování v prostoru areálu kasáren, které se nacházejí v bezprostředním sousedství výstaviště Zahrada Čech. Parkovat mohou i v ulici Karla IV.
 
Ceny vstupenek jsou pro letošní rok následující:
Běžné vstupné 70,- Kč
Důchodci, děti, studenti, ZTP 40,- Kč
Rodinné vstupné 150,- Kč
Držitelé ZTP-P a děti do 6 let zdarma