Trendy interiérů: Přírodní materiály, barva vody a hudba, která není vidět

Každá doba má své. A také bytové trendy jsou ovlivňovány mnoha faktory – populárními materiály, technologiemi a v neposlední řadě i módou. Přinášíme přehled čtyř trendů, které jsou aktuální právě nyní.

Materiály letí stále hlavně přírodní

„Co se týče preferovaných interiérových materiálů, pak s dlouhodobým příklonem k jednoduchosti a přirozenosti stále vládnou zejména ty přírodní, hlavně kámen a dřevo, ale i textil, vlna, korek či bambus,“ říká Jiří Bonk ze stavební společnosti Wirtuuu. Nicméně volnější přístup k interiérovým řešením umožňuje vhodnou kombinaci s dalšími oblíbenými materiály – plastem, kovem i dalšími. Odvážná kombinace pak přináší moment překvapení a zajímavý výsledný efekt. Působivých výsledků tedy můžete dosáhnout pomocí hravého střídání různých materiálů, vzorů i barev. Na své si tak přijdou tvůrčí jedinci, milovníci kreativity, kteří s oporou trendů budou moci popustit uzdu své fantazii.

Trendy bude barva aqua

Nejvíce„in“ je aktuálně mezi interiérovými barvami podle anglické společnosti WGSN sytě bleděmodrá, tedy aqua. Tato barva je příjemně pozitivní a jasná, je inspirovaná vodou a jejími barevnými tóny. Lze předpokládat, že vhodně zvolené doplňky s námořní či mořskou tematikou budou k této barvě velmi dobře ladit.

Nový trend barvy aqua navazuje na dosud populární zeleně mátovou barvu mint. A tyto dvě barvy lze také velmi dobře kombinovat. Navíc spolu s bílou barvou vytvářejí příjemný pocit čistoty, jsou tedy vhodné i do koupelen, ložnic nebo dětských pokojů a všech prostor určených k odpočinku a relaxaci. Další prognózy mluví i o růstu popularity barev růžové, lila nebo fialové.

Minimalistický design - zabudované reproduktory

Dávno pryč je doba, kdy obývacím pokojům vévodily větší či menší reproduktory. Hudba, podle nového trendu, zní a působí nejlépe, pokud je ukryta před našimi zraky. To je výraz stylu, který stojí zcela v protikladu k ostentativním reproduktorům vévodícím prostoru. Vestavné reprosoustavy, subwoofery a zesilovače střední, ale i špičkové kvality již nemusíte na první pohled vidět, aby vám poskytovaly ten nejlepší hudební zážitek.

„Tímto směrem se vydávají i firmy zvučných značek, jako například Bang & Olufsen, která ve spolupráci se společností Origin Acoustics vytváří vestavěné reprosoustavy pro nejnáročnější posluchače,“ říká Ondřej Žatečka ze společnosti Audiopro.

Designové odpadkové koše

Odpadkové koše běžně nebývaly spojovány s designem. Tradičně plnily funkční úlohu úklidu odpadků a většinou byly skryty ve skříňkách kuchyňské linky. Díky několika předním značkám designového domácího vybavení, mezi něž patří i tradiční holandský výrobce Brabantia, tvůrce prvního pedálového odpadkového koše, se i z této opomíjené součásti domácnosti stal svébytný designový prvek. Dnes se vyrábí z ušlechtilých materiálů jako je nerez, ocel či kvalitní plasty a výrobci nabízejí nejrůznější typy od retro provedení až po futuristické modely či předními umělci designované limitované série. Kdo by to před lety čekal?