Tipy na top lyžařské areály v Čechách

Po jarních teplotách v první polovině ledna se do České republiky vrátila naplno zima. Ne každý má však vlastní vůz nebo na tom svém zimní pneumatiky. Nabízí se možnost vyrazit autobusem nebo vlakem, ale ta není úplně pohodlná. Je tu však jiná varianta. Využít služby sdílených vozů.

Krkonoše a zdejší lyžařské areály nabízí vysoký standard služeb, který snese srovnání se zahraničními středisky. Krkonoše mají každému co nabídnout: lyžařské půjčovny a školy pro nejmenší a méně zkušené, snow parky pro odvážnější, noční lyžování pro romantiky. A pokud sjezdovky vyměníte na nějakou dobu za běžky, naše nejvyšší hory vám nabídnou stovky kilometrů upravovaných běžeckých stop. Pozadu nezůstávají ani Krušné hory či Šumava, kde můžete strávit krásný víkend. Pokud chcete vyrazit jenom na den na otočku, nabízí se Ještěd.

7 tipů na perfektní sjezdové radovánky:

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec, který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder se nachází v západní části Šumavy v horském městě Železná Ruda. V roce 2015 opět došlo k propojení obou areálů a vznikla ojedinělá možnost a to je lyžování přes kopec na jeden skipas. Toto propojení nabízí 5 lyžařských vleků a 7 sjezdových tratí.

Ski areál Zadov – skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, ale i oblíbené místo sjezdového lyžování. Sjezdové lyžování na Zadově, to je celkem 12 sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích.

Ski areál Čertova hora v Harrachově

Sportovní areál Harrachov je jedno z nejkrásnějších míst zimních sportů. Lyžování na Čertově hoře je vhodné pro všechny generace. Kromě sjezdových tratí nabízí Harrachov také ideální podmínky pro lyžaře – běžce a lyžařskou turistiku všech stupňů náročnosti. Je také známým místem skokanských soutěží.

SkiResort Černá Hora – Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 50 km sjezdovek na 1 skipas. 6 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Skiareál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně

Nejvyhledávanější oblast Špindlerova Mlýna každoročně hostí sportovní události celorepublikové i světové úrovně. Nabízí lyžařskou zábavu pro náročné i nenáročné lyžaře. Na trati Audi Race Track si navíc můžete poměřit svůj zajetý čas s českou sjezdařskou hvězdou Ondřejem Bankem.

Skiareál Medvědín ve Špindlerově Mlýně

Na Medvědíně si můžete zalyžovat jak na nenáročné modré sjezdovce, tak i na dvou červených, z nichž jedna patří se svými 60 m mezi nejširší sjezdovky v Česku. Medvědínský areál, ale nabízí sjezdařský zážitek i pro zkušené a náročné lyžaře na sjezdovce černé.

Aktuální informace o českých horách lze nalézt na portálu holidayinfo.cz, kde se kromě množství sněhu a kilometrů upravených sjezdových tratí, podívají na web kamery z horských středisek. Novinky a průběžně aktualizované tipy na výlety a zimní pobyty jsou k dispozici také na jednom z největších turistických portálů kudyznudy.cz. 

Ne každý má však vlastní vůz nebo na tom svém zimní pneumatiky. Nabízí se možnost vyrazit autobusem či vlakem, ale ta není úplně pohodlná. Je tu však jiná varianta. Anytime, služba sdílených automobilů se 700 vozy, přináší možnost, jak pohodlně vyrazit do hor i pokud nemáte vlastní vůz. Vůz si jednoduše můžete půjčit přes aplikaci, kde najdete volné auto nejbližší vašemu bydlišti. Můžete vybírat z tarifů Den na Ještědu, Víkend v Jizerkách, Krkonošský víkend Víkendové Krušné hory či Víkend na Šumavě. Balíčky zahrnují zapůjčení auta a pohonné hmoty zdarma. Těšit se může na jízdu vozem Toyota z nabídky dle vlastní volby včetně kombíků, vždy s hybridním pohonem a parkovací kamerou. Více v aplikaci nebo na www.anytimecar.cz.