ŘSD plánuje v Ústeckém kraji opravy mostů za 370 milionů Kč

Až deset mostů na hlavních tazích chce opravit Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v Ústeckém kraji. Největší investicí je rekonstrukce "starého" Tyršova mostu v Litoměřicích, která se má uskutečnit v roce 2014 a ŘSD její cenu odhaduje na 162 milionů korun. V plánu jsou ale i opravy dvou mostů na silnici I/8 v Teplicích anebo výměny oken v domech v Kamenické ulici v Děčíně. Dohromady počítá ŘSD s až 370 miliony korun, ne na všechny má ale peníze přidělené pro letošek. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. 

ŘSD zatím možné opravy oznámilo ve věstníku veřejných zakázek. "Jedná se o akce, které budou zahájeny v roce 2013 za předpokladu přidělení finančních prostředků," řekla ČTK Ledvinová. Na většinu zakázek má ŘSD peníze už slíbené, otazník je jen u dvou - opravy nadjezdu v Teplicích u bývalého zimního stadionu a výměn oken v domech na Kamenické ulici v Děčíně. 

Výměny oken jsou nutné kvůli vysokému hluku ze silnice I/13, která tudy vede dál směrem na Liberec přímo mezi domy. Stát mají asi 66 milionů korun. Protihluková opatření by se měla stavět asi deset měsíců. Krom toho se budou na téže silnici v Děčíně opravovat i dva mosty - sjezd z hlavního silničního mostu přes Labe směrem na Liberec a starý most přes Jílovský potok v Podmoklech. 
    
Největší investicí by měla být oprava "starého" Tyršova mostu v Litoměřicích včetně tří návazných mostů přes údolí Labe. Mosty jsou ve špatném stavu už několik let a dokonce se zvažovalo snížení jejich nosnosti, peníze se ale našly až teď. Most bude během rekonstrukce zavřený skoro celý rok a zřejmě výrazně zkomplikuje dopravu ve městě. K dispozici je sice nový most Františka Chábery západně od Litoměřic, k němu se ale řidiči budou dostávat skoro přes celé město.
 
zdroj: ČTK