Právě se nacházíte:

Rekonstrukce v Brozanech

Městys o svůj majetek pečuje a snaží se na nákladnější akce využít vyhlášených výzev.  

Příkladem je rekonstrukce požární zbrojnice, která nyní mimo funkce zázemí pro jednotku SDH plní i společenskou roli prostřednictvím multifunkčního centra. Brozanští připravují na příští léta další investiční akce. Jednají o možnosti podání žádosti o dotaci na rekonstrukci budovy zdravotního střediska, která by zahrnula přestavbu nevyužitých prostor na byty a jejich zateplení.

Další dotace chce městys využít na rekonstrukci budovy základní školy s výstavbou specializovaných učeben v půdních prostorách včetně zajištění bezbariérového přístupu a instalace nového slaboproudého rozvodu v celé budově.

„Paralelně se připravuje ještě projekt na rekonstrukci bývalých dílen Svazarmu na učebny praktické výuky žáků ZŠ, na který chceme rovněž požádat o dotaci. Občany připravujeme na rekonstrukci nebo výstavbu nového úřadu městyse. Na chodbě úřadu před vstupem do obřadní síně mají možnost si prohlédnout návrhy architektů a vyslovit se pro některý v anketě," uvedl Václav Bešta, starosta městyse.

Anketa probíhá od konce října a trvá doposud, a to jak písemnou formou vhozením lístku do schránky na úřadě, tak kliknutím na webu městyse. K šesti návrhům, z kterých dva jsou pro rekonstrukci a zbytek pro novostavbu, se zatím vyjádřilo 213 hlasujících. Z nich 40 procent upřednostňuje studii Jaroslava Stránského na rekonstrukci stávajícího objektu.