Prezident Zeman dnes zahájí návštěvu Ústeckého kraje

Prezident Miloš Zeman dnes v rámci svých cest po regionech přijede do Ústeckého kraje, zdrží se tu do pátku. Dnes ho čeká návštěva Ústí nad Labem, Bíliny, Mostu, Chomutova či Žatce. Setká se s představiteli kraje i měst, s horníky, studenty i dalšími občany. Prezidenta doprovodí jeho manželka Ivana. 

Zeman měl do kraje přijet už ve středu, nakonec ale pobyt v severních Čechách zkrátil. Teprve v úterý se vrátil z návštěvy Ukrajiny. Zrušena byla také jeho plánovaná návštěva Karlovarského kraje na přelomu října a listopadu. Hradní mluvčí Hana Burianová to zdůvodnila tím, že v té době zřejmě začnou povolební vyjednávání o sestavování vlády. 
   
Zeman se dnes dopoledne setká s ústeckým hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem (KSČM) a se zastupiteli kraje. Čeká ho diskuse se studenty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně či symbolické položení základního kamene nového sídla krajského soudu. 
    
Po poledni se má prezident v Bílině sejít s horníky hnědouhelného lomu. V Mostu i v Chomutově se pak setká s představiteli města a občany. Navštíví také onkologické oddělení chomutovské nemocnice a zastaví se na stavbě plynovodu Gazela u Jirkova. Stavba spojuje starou tranzitní síť, vedenou z východu na západ, s novým baltským plynovodem Nord Stream. 
    
Dnešní program zakončí prezident večer v Žatci návštěvou 4. brigády rychlého nasazení. Přenocovat by měl v ústeckém hotelu Clarion. Páteční prezidentův program je situován do Litoměřic a Roudnice nad Labem. 
 
zdroj: ČTK