Poslední z útočníků, kteří přepadli podnikatele, byl dopaden

Policie v sobotu zadržela posledního z osmi útočníků, kteří podle ní přepadli litoměřického podnikatele Jaroslava Papouška. Většinu útočníků dopadla policie už v pátek. Třiadvacetiletý Josef Cerhák policii unikal, a proto po něm vyhlásila pátrání. I on už byl ale dopaden, řekla ČTK severočeská policejní mluvčí Alena Bartošová. Víc k případu nesdělila. 

Dům podnikatele Papouška přepadla skupina zlodějů 25. května, původně se mluvilo o čtyřech, nakonec jich podle vyšetřovatelů bylo osm. Papoušek tvrdí, že při noční potyčce v jeho domě útočníci použili i pistoli, jejíž pažbou několikrát uhodili přítele jeho dcery, který se jim chtěl bránit.

Po jednom z úderů se podle podnikatele útočníkovi vysypaly náboje, a když z ní chtěl vystřelit, selhala. Lidé blízcí vyšetřování říkají, že když se dali útočníci na útěk, zůstal jeden z nich ležet a po příjezdu záchranky zemřel. Policie to zatím nechce komentovat. "Příčiny a okolnosti úmrtí jednoho z pachatelů jsou nadále předmětem šetření," řekla již dříve policejní mluvčí Pavla Kofrová.
 
Podle vyšetřovatelů se skupina dopustila organizované loupeže a porušování domovní svobody. Za to jim hrozí až dvanáctileté tresty.
 
zdroj: ČTK