Policie zjišťuje, jak se do bazénu v Opárně dostal proud

Policie zjišťuje, jak se v úterý vpodvečer dostala elektřina do bazénu v kempu v Opárenském údolí na Litoměřicku. Na pomoc si zavolala znalce a experty, řekla ČTK litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová. V nemocnici skončilo 29 lidí, z toho většina dětí od pěti do osmi let. Po vyšetření byli propuštěni domů. Provozovatelé kempu se za nešťastnou událost omluvili. 

Nehoda se odehrála v kempu v Opárenském údolí, které je populární turistickou destinací. Podle prvních informací záchranářů zřejmě natekla voda do šachty s elektrickým vedením. "Na místě probíhá prověřování a odborné expertizy, příčiny a okolnosti nešťastné události jsou předmětem dalšího šetření. V tuto chvíli je předčasné spekulovat o právní kvalifikaci případu," řekla ČTK Kofrová. 
    
Podle správců kempu vznikl problém kvůli zásuvce. "Během koupání dětí v bazénu vytekla voda, která se dostala až k zásuvce, kde byla připojena filtrace. Důsledkem toho došlo k tomu, že zásuvka začala probíjet. Z preventivních důvodů byl přivolán lékař, který pro jistotu odeslal děti na vyšetření. U nikoho se nepotvrdilo žádné zranění. Celé události je nám líto a velice se omlouváme," uvedli správci areálu na facebookovém profilu. 
    
Záchranáři převezli 29 lidí do nemocnic v Roudnici nad Labem, Litoměřicích, Teplicích a Ústí nad Labem. Lékaři Krajské zdravotní, pod kterou spadají nemocnice v Ústí a Teplicích, vyšetřili podle mluvčího Jiřího Vondry 18 dětí. Nejvíc, 13, jich bylo v ústecké Masarykově nemocnici. "Pacienty jsme ambulantně pouze vyšetřili. Nikoho jsme nemuseli ošetřit, lékaři neshledali u žádného z přijatých pacientů známky narušení zdraví. Děti byly po vyšetření okamžitě propuštěny," řekl ČTK přednosta dětské kliniky Jaroslav Škvor. 
    
Obdobné to bylo i v Teplicích, kde skončilo pět dětí. "Jednalo se pouze o ambulantní vyšetření. Personál neshledal známky narušení zdraví," doplnil primář tamního dětského oddělení Jaroslav Procházka. 
 
zdroj: ČTK