Policie odložila případ napadení lovosického zastupitele Závady

Policie prozatím odložila případ údajného fyzického napadení bývalého lovosického zastupitele Miroslava Závady (ODS), protože nezjistila pachatele. ČTK to dnes řekla litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová. 

"Případ jsme sice odložili, ale to neznamená, že bychom po pachatelích přestali pátrat," uvedla. 
    
Závada byl údajně napaden koncem září v garáži domu, kde bydlí. Dva maskovaní muži na něho prý zaútočili slzným plynem a poté ranami do hlavy a horní části těla. "Byl to hodně nepříjemný zážitek, od té doby jsem opatrnější," řekl ČTK Závada, který musel kvůli zasaženým očím vyhledat lékařské ošetření. Podle něho šlo o politicky motivovaný útok, napaden byl dva týdny před volbami. "Mám jisté podezření, které jsem sdělil i policii. Bohužel se nic nezjistilo," uvedl. 
    
Identifikovat maskované pachatele na základě záznamu bezpečnostních kamer bylo podle Závady složité. "Je smutné, že se takovéto mafiánské praktiky dostaly až do komunální politiky tak malého města, jakým jsou Lovosice," řekl Závada. 
    
V říjnových volbách Závada kandidoval do lovosického zastupitelstva znovu, ale jako dvojka kandidátky ODS neuspěl. Občanští demokraté získali pouze dva mandáty, vedle lídra Jana Jakuba se do zastupitelstva dostal Vojtěch Srba, který se ze čtvrtého místa posunul až na první. 
    
Závada byl před lety odvolán z funkce místostarosty Lovosic, protože údajně kryl autonehodu opilého bývalého soudce Nejvyššího soudu Zdeňka Sováka. U soudu však byl z obžaloby ze zneužití pravomocí veřejného činitele a braní úplatků zproštěn v plném rozsahu. Soud odmítl vzít v úvahu policejní odposlechy, protože se týkaly jiné kauzy Vladislava Větrovce, který se prý podílel na zmanipulovaných konkurzech kolem ústeckého soudce Jiřího Berky a v Sovákově případu také figuroval. 
 
zdroj: ČTK