Nová školní tělocvična chloubou Litoměřic

Úplně nová tělocvična vyrostla během deseti měsíců na pozemku Základní školy speciální, Základní školy praktické a Praktické školy v Šaldově ulici v Litoměřicích, u školy, kterou zřizuje Ústecký kraj. Z jeho rozpočtu na ni bylo vyčleněno 16 milionů korun.

Dodavatel stavby, společnost Mettal Quatro s.r.o., moderní stavbu s unikátními prvky (samospouštěcí venkovní žaluzie,stropní topení ad.) postavil v době od 1. října 2012 do konce července letošního roku. Tělocvičnu, jež je propojena s hlavní budovou školy, oficiálně otevřeli ve čtvrtek 5. září jako dárek školákům k zahájení nového školního roku hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní Jitka Sachetová, ředitel školy Jan Preiss, Miroslav Štýbr, ředitel a jednatel firmy nebo Štěpán Harašta, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu.  
 
Tělocvična je už teď obdivovaná i litoměřickou veřejností, není jen pýchou dětí ze speciální a praktické základní školy. Její vedení také rozhodlo, že perfektně vybavený prostor ke sportování bude v rámci poskytování služeb školských zařízením nabízet i jiným místním školám. Už nyní je u tělocvičny branka, která vede na pozemek sousední mateřské školy, jejíž děti budou v tělocvičně cvičit, pokud bude ošklivo a nebudou moct být na „svém“ hřišti. Stavba tělocvičny začala před necelým rokem na zelené louce a dnes je tedy investice za 16 mil. Kč v plné nádheře k dispozici školákům a jejich učitelům. Výstavba ani nepřerušila provoz školy.
 
Zdroj: Tiskové oddělení Ústeckého kraje