Nemocnice Litoměřice získala dotaci 20 mil. Kč na iktové centrum

Litoměřická nemocnice získala dotaci 20 milionů korun na obnovu svého iktového centra, které zajišťuje specializovanou péči především pro pacienty s cévními mozkovými příhodami. Novinářům to dnes řekl ředitel nemocnice Radek Lončák. Celkové náklady na projekt činí skoro 25 milionů, z toho zhruba čtyři miliony zaplatí nemocnice. 

"Tato dotace ve své podstatě zahrnuje možnost nákupu zejména přístrojového a dalšího vybavení pro intenzivní péči spojenou se statusem iktového centra v naší nemocnici," řekl Lončák. 
    
Status iktového centra nemocnice získala vloni v dubnu. "Bez něj bychom neměli možnost o tuto dotaci žádat," dodal. Dotace půjde z Integrovaného operačního programu pro služby a zdraví, vyhlášeného ministerstvem zdravotnictví. 
    
Projekt chce nemocnice uskutečňovat od letošního prosince do 30. dubna 2015. Za získané peníze nemocnice pořídí mimo jiné resuscitační lůžka na jednotku intenzivní péče, centrální stanici pro monitoring vitálních funkcí, některá oddělení získají nové defibrilátory, na radiologii se modernizace bude týkat přístroje CT. Výrazného rozšíření zdravotnické techniky se dočká i oddělení rehabilitace. 
    
Nemocnice chce z evropských peněz modernizovat také centrální operační sály a stravovací provoz, nedávno podala žádost o dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. 
 
zdroj: ČTK