Malotraktor v řece a požár lesního porostu

2. 8. 14:20 Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že v lese u Helfenburku nedaleko obce Úštěk -- Ostré jsou vidět plameny. K požáru vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Úštěk a dobrovolní hasiči z Lovečkovic a Liběšic. 

2. 8. 14:20 Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že v lese u Helfenburku nedaleko obce Úštěk -- Ostré jsou vidět plameny. K požáru vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Úštěk a dobrovolní hasiči z Lovečkovic a Liběšic. Místo bylo pro těžkou techniku nepřístupné, hasiči natahovali 200m dlouhé hadicové vedení vody. Jednalo se o požár hrabanky a borůvčí na ploše 50x50m. Jednotky požár lokalizovaly v 15:03 a zlikvidovaly v 16:05.

3. 8. 2:28 Jednotka HZS ÚK ze stanice Roudnice nad Labem vyjela na žádost Policie ČR do ulice Pod Katovnou v Roudnici nad Labem, kde spadl malotraktor do řeky Labe. Malotraktor byl asi v třímetrové hloubce. S majitelem a policií bylo dohodnuto, že jednotka přijede na místo ráno, aby asistovala při vytažení malotraktoru z vody. Jednotka k asistenci vyjela v 8:16. Na místo přijel objednaný jeřáb a potápeči. Hasiči instalovali okolo místa záchytnou stěnu, kdyby došlo při vytahování vozidla k úniku ropných látek. Záchytná stěna byla zrušena v 10:16, žádné ropné látky neunikly.