Právě se nacházíte:

Kam na angličtinu?

ELT (English Language Teaching) byly první soukromé kurzy anglického jazyka v Litoměřicích po roce 1989 vedené kvalifikovaným učitelem. Hodiny PhDr. Dušana Melena, absolventa FF UK v Praze, se brzy dostaly do povědomí veřejnosti vysokou úrovní a nízkými cenami. 

Dr.Melen vnesl do světa byznysu na poli výuky angličtiny odlišný styl, který se úspěšně prosadil, a vystaven velké konkurenci prokázal svou hodnotu v čase. Dnes filozofie, odbornost a styl výuky ELT přitahuje stále větší množství studujících, kteří zde nacházejí to, co se jinde nenabízí, a je zárukou relativně vysoké kvality.
 
Z historie PhDr. Dušan Melen – ELT:
 
1990 – udělení titulu philosophiae doctoris v oboru anglický jazyk
 
1998 – postgraduální kurz Cultural Background Studies (British Council, Prague)
 
2010 – Dušan Melen vydává vlastní učebnici Výslovnost angličtiny na pozadí češtiny; součástí projektu je audio-CD, na kterém se svým hlasem podílí anglická zpěvačka Charlotte Fairman
 
2011 – od září 2011 spolupracuje s Múvs, ČVUT v Praze, kde v rámci magisterského programu pro budoucí učitele angličtiny provádí přednáškovou činnost jako externí lektor anglické fonetiky a fonologie
 
2012 – od roku 2012 přednáší na mezinárodních konferencích (Univerzita Hradec Králové, UJEP v Ústí nad Labem), publikuje v časopisech (ATE Newsletter – Journal of English Language Teaching) a post-conference volumes
 
2013 – Dušan Melen a Vilma Melenová se stávají oficiálními členy Cambridge English Teacher (University of Cambridge and CUP)
 
A co letos?  
 
Letos naší ELT vychází knižně text (příspěvek na téma „rozdíly v trvání anglických samohlásek“ ve sbírce přednášek) ve Velké Británii (v nakladatelství Cambridge Scholars publishing). 
 
ELT plánuje další přednášky v Liberci, Ústí a Praze.
 
V dubnu ELT navštíví Londýn při příležitosti světové premiéry Journey to the Centre of the Earth.
 
Čtenáře litomericeonline jistě potěšíme pozvánkou na autogramiádu knihy Výslovnost angličtiny na pozadí češtiny, která se koná 17. května ve 12.00 – 12.50 v levém křídle Průmyslového paláce v Praze, u příležitosti mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy, Praha 2014. 
 
A kam na angličtinu?