Dynabook - pod novým jménem již 12 měsíců

V dubnu loňského roku došlo v oblasti informačních technologií k důležité změně – společnost Toshiba Client Solutions Europe GmbH se přetransformovala na Dynabook Europe GmbH. Stanka Plavšic, B2B Account Manager CSEE Regions společnosti Dynabook Europe GmbH, hodnotí prvních 12 měsíců dynabooku v našem regionu.

Více než 30 let zkušeností v oblasti vývoje notebooků

Produkty výpočetní techniky pod značkou dynabook jsou již řadu let známy uživatelům v Japonsku. Po rebrandingu počítačové divize společnosti Toshiba přesvědčují profesionální notebooky dynabook firmy všech velikostí v Evropě. Návrh a vývoj inovativních produktů navazuje na dlouholeté zkušenosti a přidává vysoké standardy a vývojové a výrobní kapacity společnosti Sharp Corporation a skupiny Foxconn. Výsledkem jsou lehké a odolné firemní notebooky splňující nejvyšší bezpečnostní standardy i nároky na mobilní práci.

Úspěch díky úzkým vztahům s partnery

„Hlavní roli v úspěchu značky dynabook hrají úzké vztahy, které jsme vždy udržovali s našimi partnery a zákazníky. Díky spolupráci s výhradním distributorem pro Českou republiku, společností eD system, se daří uvádět na trh evropské novinky v co možná nejkratším termínu,“ říká Stanka Plavšic. „Druhým klíčem k úspěchu nové značky notebooků na trhu je to, že zákazníci chápou dynabook jako nástupce uznávané značky navazující na špičkové a osvědčené technologie“. Etablování značky na trhu pomáhá kombinace vysoké kvality a konkurenceschopných cen.

Spojení se skupinou Foxconn přineslo optimalizaci výrobních procesů, větší flexibilitu a vyšší rychlost v zakázkové výrobě, což vede ke snižování nákladů. Díky tomu dokáže dynabook rychle reagovat na požadavky zákazníků a během krátké doby implementovat mobilní řešení pro konkrétní potřeby dané společnosti.

Technologie pro malé a střední firmy

Nyní vstupuje celá řada společností do fáze digitální transformace, během níž řeší důsledné zabezpečení svých dat i know-how a přizpůsobuje se nástupu nových technologií a trendu mobilní práce. To vše umocnila současná situace, během níž si většina firem snaží implementovat pro své zaměstnance bezpečný a funkční model home office. Přenosné počítače dynabook nabízí efektivní řešení všech zmíněných požadavků.

Řešení pro velké firmy

Na dlouhodobý vývoj společnosti Toshiba navazuje dynabook také specializovanými technologiemi, jako je Mobile Zero Client či řešení chytrých brýlí pro aplikace asistované reality s využitím mobilních terminálů provádějících výpočty na okraji sítě. Mobilní zero klient je unikátní řešení pro mobilní práci s ultimativním zabezpečením dat. Uživatelé pracují s využitím virtuální plochy a daty uloženými výhradně mimo samotný počítač. Asistovaná realita přináší společnostem možnost vzdálené práce s efektivní asistencí vzdáleného odborníka, a také urychlení a usnadnění celé řady logistických procesů pracovníků ve skladovém hospodářství, výrobním sektoru i dalších odvětvích.

Nejzásadnější produktové novinky během prvních 12 měsíců dynabooku

Cílené zaměření na vývoj vysoce výkonných profesionálních notebooků přinesl během prvních 12 měsíců několik klíčových inovativních produktů. Zásadní bylo lednové představení Portégé X30L-G – nejlehčího 13“ notebooku na světě s procesory Intel® Core ™ 10. generace. Do vybraných notebooků byly implementovány energeticky úsporné LCD displeje IGZO od společnosti Sharp, což prodloužilo dobu práce na baterie. Na trh se také vrátily všestranné notebooky řady Satellite Pro, které nabízí moderním firemním uživatelům nejnovější technologie za atraktivní cenu.