Dvě zbrusu nové sanitky od Lovochemie

Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, příspěvková organizace, získala od akciové společnosti Lovochemie v Lovosicích mimořádně hodnotný dar – dvě sanitní vozidla pro potřeby výjezdových stanovišť ZZS. 

Dvě oslnivě žlutá vozidla Škoda Yeti přišla dárce, významný průmyslový podnik Ústeckého kraje,  na půldruhého milionu korun. Sanitky převzal z rukou Vladislava Smrže, personálního ředitele Lovochemie a dalších zástupců zmíněné akciové společnosti za přítomnosti radního Ústeckého kraje Arna Fišery ředitel Zdravotnické záchranné služby Ilja Deyl. Ten v úterý dopoledne v areálu ZZS na ústecké Severní Terase řekl, že oba vozy budou nasazovány jako vozidla vedoucího lékaře zásahu pro řešení mimořádných událostí, nejsou tedy určeny pro běžné zásahy rychlé pomoci. Zatím, z provozně–organizačních důvodů, posílí obě auta stanoviště ZZS v Ústí a v Děčíně, ale později může dojít ke změně… Auta Yeti mají náhon 4x4, dvoulitrový motor TDi má výkon 103 kW a specifická zástavba sanitek s řadou úložných prostorů umožní montáž zdravotnického vybavení a přístrojů (dýchací přístroje, defibrilátory atd.).  

Radní Arno Fišera ocenil přístup společnosti Lovochemie, a.s., která patří k nejvýznamnějším chemickým podnikům v našem regionu. A také k důležitým donátorům, tedy subjektům, které financemi v rámci možností pomáhají rozvoji kraje. Je zřejmé, že dopady průmyslové výroby negativně postihují občany, podnik proto v duchu své společenské odpovědnosti přispívá finančními dary na zlepšování životního prostředí nebo na péči o zdraví lidí. To je právě příklad úterního daru lovosické firmy krajské Zdravotnické záchranné službě. „Jsem rád“, řekl Arno Fišera, “že v uplynulém období se mi podařilo tento dar s chemiky  dojednat. Podobné mandátní smlouvy máme i s jinými význačnými firmami. Průběžně jim za jejich finanční příspěvky a věcné dary děkujeme. Dnes patří dík Lovochemii.“