Devět dní byl na útěku klokan ze Sulejovic na Litoměřicku

Devět dní byl na útěku roční klokan Joey ze Sulejovic na Litoměřicku. Ve čtvrtek večer ho uspal veterinář na zahradě v nedalekých Třebenicích. ČTK to řekl tamní strážník Tomáš Rotbauer, který hon na exotické zvíře organizoval. Informaci o chycení klokana jako první přinesl Český rozhlas.

Zvíře se celou dobu pohybovalo po okolí v Českém Středohoří. "Podařilo se ho chytit na jedné zahradě v Třebenicích, na třetí pokus ho veterinář trefil uspávací šipkou," popsal Rotbauer, který uspané zvíře sám vytáhl z křoví. Klokan podle něj vběhl na oplocenou zahradu, jejíž majitelé mu zavolali.
 
Klokan utekl ze zahrady svého majitele v Sulejovicích minulou středu rozmotaným pletivem plotu. "Vzhledem k hojnosti potravy se venku asi měl dobře. Všude dozrávají meruňky," dodal strážník.
 
V prosinci 2011 zaměstnal policii, hasiče i desítky dobrovolníků uprchlý klokan Vendelín, který se pohyboval v blízkosti dálnice D1 poblíž Humpolce na Vysočině. Ten se ale vrátil domů sám. Ve stejném roce chytali klokany i na Pardubicku nebo Táborsku.
 
zdroj: ČTK