Cyklozávody i MHD zdarma na Evropském týdnu mobility

Od soboty 16. září do neděle 24. září se uskuteční v Litoměřicích několik akcí u příležitosti Evropského týdne mobility. První akcí bylo páteční zábavné odpoledne na Střeleckém ostrově, kde nechyběly soutěže pro děti i dospělé. 

V sobotu 16. září vyrazí z Litoměřic na kopečky dva cyklobusy. Cyklisté se z autobusového nádraží zdarma svezou v 10 hodin na Mukařov nebo ve 12 hodin na Kletečnou. Je nutné se předem registrovat na telefonním čísle 777 599 333. 

V neděli 17. září zájemci budou moci vyrazit z litoměřickým klubem českých turistů do Zubrnic. Sraz je v 10 hodin na parkovišti v ulici Na Valech (u soudu). Rezervace je nutná na telefonu 728 043 958. Doprava do Zubrnic bude pro účastníky zdarma, vstupné do památek v historické vesnici si každý uhradí sám. 

V pondělí 18. září připravila pro mateřské školy program litoměřická knihovna. Na děti čeká čtení a hraní s knížkou Recyklované pohádky.

V úterý 19. září bude patřit prvňákům. Na dopravním hřišti v Jiráskových sadech pro ně bude připravený program s názvem Bezpečná cesta do školy.

Ve středu 20. září se koná cyklohappening pro širokou veřejnost. Akce bude zaměřená na správné a viditelné osvětlení cyklistů. Sraz je u prodejny a půjčovny kol na parkovišti U Hvězdárny. Cyklisté vyrazí na trasu přes Mírové náměstí na Střelecký ostrov. Pro dospělé povede prodloužená trasa přes Třeboutice do Lounek. 

Čtvrtek 21. září bude patřit seniorům. V domově U trati si vyzkoušejí například jízdu na elektrokolech, v elektromobilech nebo na elektroskútru. 

V pátek 22. září se bude konat akce Den bez aut. Litoměřická MHD bude po celý den jezdit zdarma. 

Součástí Evropského týdne mobility bude také cyklomaraton MTB tour, ten se uskuteční v neděli 24. září. Trasy závodu budou přizpůsobeny dětem, dospělým a profesionálním cyklistům.