Ceny pohonných hmot v Ústeckém kraji opět vzrostly

Ceny pohonných hmot v Ústeckém kraji od minulého týdne opět vzrostly. Litr benzinu Natural 95 tam stojí v průměru 35,59 koruny, o 11 haléřů více než před týdnem. Nafta zdražila o 18 haléřů na 35,77 koruny. Na rozdíl od ostatních regionů kraje ceny benzinu mírně klesly na Děčínsku a Mostecku. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. 

Pohonné hmoty zdražují už tři týdny po sobě kvůli oslabení koruny po intervencích České národní banky. V Ústeckém kraji zůstávají jejich ceny i po zdražení jedny z nejnižších v zemi, levněji se benzin tankuje jen v Jihomoravském, nafta v hradeckém a Jihočeském kraji. 
    
Nejdražší pohonné hmoty z celého kraje se stejně jako v předchozích týdnech prodávaly na Litoměřicku. Litr benzinu stál průměrných 36,13 koruny, o sedm haléřů více než před týdnem. Nafta stála 36,22 koruny, zdražila o 17 haléřů. V ostatních částech kraje se průměrné ceny pohonných hmot zatím drží pod hranicí 36 korun. Naopak nejlevnější benzin byl na Chomutovsku, kde řidiči litr kupovali za 35,33 koruny. 
    
Nejlevnější naftu mohou řidiči koupit také na Chomutovsku, kde se litr prodává v průměru za 35,54 koruny, o pět haléřů dražší se tankuje na Děčínsku. 
    
Ceny pohonných hmot v minulém týdnu nejvíce rostly na Teplicku. Natural 95 zdražil o 40 haléřů na 35,43 koruny, nafta o 36 haléřů na 35,96 koruny za litr. Na Děčínsku naopak benzin o 14 haléřů zlevnil na 35,45 koruny, na Mostecku o čtyři haléře na 35,79 koruny.
 
zdroj: ČTK