Právě se nacházíte:

Bouřka, prudký déšť

Hasičské jednotky, profesionální i dobrovolné, vyjížděly v důsledku prudkého deště a bouřky v Ústeckém kraji od 23:00 6. 7. do 7:56 7. 7. k 11 čerpání vody převážně v okresu Děčín. V dalších 15  případech odstraňovali spadlé stromy, pročisťovali ucpanou kanalizaci a zajištovali další události převážně na Děčínsku a Litoměřicku. 

Na Děčínsku, to byla především Krásné Lípa, Varnsdorf, Rumburk a Chřibská. Na Litoměřicku byla většina zásahů v samotných Litoměřicích.  

V pekařské ulici na předměstí Litoměřic spadla část cihlového štítu střechy starého domku na dvě zaparkovaná auta. Na místo byl povolán statik a městská policie uzavřela ulici kvůli ustavení jeřábu. Statik nařídil demolici narušeného objektu. 
 
V Mezné ulici v Hřensku se sesenula část tarasu na cestu k domům. Hasiči místo označili páskou. O odstranění se postará obec.
 
Ve 2:23 jednotky HZS ÚK ze stanice Česká Kamenice, Varnsdorf a dobrovolná jednotka z Chřibské evakuovaly kvůli rozvodněnému potoku dětský tábor u Dolní Chřibské. Táborem protékalo místy 20cm vody. Děti byly evakuovány do domova seniorů. Celkem bylo evakuováno 39 dětí a 11 dospělých. Hasiči vyklidili materiál z tábora.
 
Hasiči také zkontrolovali dva kempy u Jetřichovic, všechno bylo v pořádku.
Ve Varnsdorfu na řece Mandavě byl v noci vyhlášen třetí povodňový stupeň, který byl v 8 hodin ráno odvolán.
 
Na řece Kamenici v Jetřichovicích – Všemilech a Hřensku byly vyhlášeny druhé povodňové stupně. V Jetřichovicích byla voda Kamenice v 6:30 v korytě a vše bylo v pořádku. V 11:00 byly povodňové stupně odvolány.