3. ročník turnaje seniorů ve cvrnkané - 20. 3. 2013

Do letošního turnaje se přihlásilo 13 domovů pro seniory : Domov „U Trati“ Litoměřice, DpS Severní Terasa Ústí n.L., DpS Šluknov, MSSS Most, MSSS Kadaň, DpS Žatec, DD Krásná Lípa, DD Milešov, DpS „U Pramene“ Louny, DD Čížkovice, DD Roudnice n.L., DPS Dobětice a DD Libochovice. Každý z domovů vyslal tříčlenné družstvo, které hájilo své barvy. Celkem se tedy sešlo 39 hrajících seniorů. 

Na úvod přivítala hráče vedoucí domova Bc. Andrea Krčmářová a pozvala do sálu milé hosty. Sál zaplnily úsměvy a milé tváře dětí z Mateřské školy v Poplzích, které si pro nás připravily hudební a divadelní vystoupení. Klienti i zaměstnanci se na ně moc těšili, protože slibované vystoupení před vánoci nebylo možné uskutečnit. 

Po tomto kulturním zážitku se hráči rozešli ke dvěma hracím stolům umístěných v prostorách DD Libochovice. Celou soutěž provázela dobrá nálada, radost i smích. Bylo vidět, že se soutěžící opravdu připravovali a hra je baví. Na závěr celé soutěže měly i doprovody seniorů možnost ukázat svou šikovnost v této hře. Konečný verdikt padl po obědě.
 
Jednotlivci 
 
1.místo Josef Doubek 1470 bodů z DD Libochovice
2. místo Margita Šifaldová 1450 bodů z DPS „U Pramene“ Louny
3. místo Josef Vápeník 1280 bodů z DpS U Pramene Louny
 
Nejstarší účastnicí byla Helena Jandová z DD Roudnice n.L., hráčka letos oslaví 92 narozeniny.
 
Družstva
 
1. místo DpS U Pramene Louny  - 3630 bodů, 2. místo DD Libochovice - 3250 bodů bodů, 3. místo MSSS Kadaň - 3040 bodů.
 
Celkové výsledky všech hráčů i družstev si každý tým odvezl hned domů, mohli tedy porovnat své výsledky s ostatními seniory. Zároveň byli všichni pozváni na 6. ročník turnaje seniorů v šipkách, který se bude konat 24.4.2013 v DD Libochovice.